آبانه، دختر آبان

سلام

اون روزی که بیرانوند گفت چیطوری کریس من از خجالت سرم رو انداختم پایین. با گلهای مفتی که توی لیگ قهرمانان اسیا و بازیهای اخر فصل پرسپولیس خورد مطمئن بودم جلوی پرتقال گل میخوریم. اما بیرانوند امشب من رو تنبیه کرد. منی که قدرت ذهن رو دستکم گرفته بودم. من که انقد کوچیک و خار شدم که باورم نمیشه چیزای بزرگ از خدا خواست و واسشون تلاش کرد و بهشون رسید. اگه رونالدو امشب گل نمیزد دلم سبکتر بود. اما وقتی پنالتیش رو گرفت انگار آب یخ ریختن روم. این بیرانونده؟ اما چرا؟ من که پارسال بک گراند گوشیم رو برج ایفل گذاشتم و ۶ماه نشد که تونستم برم. من که اونچه از خدا خواستم و آرزوم بود با بهترین کیفیت از خدا گرفتم؟ چی به سرم اومده که حتی سقف واسه آرزوهام گذاشتم؟ آرزوئه دیگه. هزینه هم نداره. اما باورش نداشتم. جای امید رسیدن به بهترینها ترس از دست دادن حداقلها دلم رو گرفته. تو پست قبل گفتم بهم امید بدین. اما چه اونا که تایید شدن و چه ۱۲ تا کامنتی که هنوز مونده بوی امید نداشت. الان باید بگم معجزه رو من توی زندگیم دیدم. من باید به شما امید بدم. بگم صبور باشید. درست میشه. منی که از ته دل اونچه خواستم رو بهش رسیدم و نسبت به هر چیز که توی دلم شک داشتم واسم دست نیافتنی شده. من از خدای خودم معذرت میخوام چون بزرگیش رو باور نکردم. من کوچیکم و نتونستم بزرگی خدا رو حس کنم. 

من پشیمونم. توبه میکنم از اینهمه غم که توی دلم جمع کردم. ارز گرون شده؟ طلا گرون شده؟ همه اعتصاب کردن؟ فروش تعطیل شده؟ میدونم. منم همپای این مردم بی عدالتی رو فریاد میزنم. حتی تا روز مرگم امیدوار میمونم که این زندگی بالاخره درست میشه. 

یه روز خوب میاد...

انگشت اتهام رو سمت کسی نگیریم. تک تک این ۸۰ میلیون جمعیت مقصرن تو این اوضاع. یکی با دزدی. یکی با اختلاس. یکی با کم فروشی. یکی با احتکار. یکی با سکوتش. یکی با سرکوبش. همه مون دست به دست هم دادیم این کشور رو به اینجا رسوندیم. تو کارهامون دقت کنیم. سازندگی رو از خودمون شروع کنیم. 

یه روز خوب میاد...

این هشتمین جام جهانیه که من یادم میاد. جام جهانی ۹۰ طرفدار آرژانتین و مارادونا بودم. و فقط ۸ سالم بود.از جام جهانی بعد فقط ایتالیا و ایتالیا و ایتالیا

اما امروز توی ۳۶ سالگی فقط طرفدار ایرانم. دیگه هیچ تیمی واسم مهم نیست. من خودم و مردم کشورم رو دوست دارم.‌ستاره من علیرضا بیرانونده. ستاره من امید ابراهیمی و مهدی طارمی و مجید حسینی و سردار آزمونه. 

فردا که بیدار شم ارز بازم گرون شده. پاساژهای بیشتری تعطیل شدن. پیجهای بیشتری فروش اینترنتی رو تعطیل کردن. اما من میرم که کار خودم رو بهتر انجام بدم. واسه خودم و خانواده و اجتماعم بهتر باشم. و حتما بالن آرزوهام رو میفرستم یه جای دور. خیلی دور. بک گراند گوشیم سنترال پارک نیویورکه. اینبار که بهش نگاه کنم با عشق و امید نگاه میکنم. حتی اگه به آرزوهام نرسم با دل خوش زندگیم تموم میشه نه با حسرت و غم و افسوس. میدونم که چیز بزرگ خواستم و ارزش اینهمه امیدواری رو داره

شبتون بخیر. 

نظرات (33)
آبانه جانم سلام
من خیلی ابنجا برات کامنت نمیذارم اما همیشه میخونم،بیشتر تو پیج اینستاگرامت کامنت میذاشتم
اما الان تو اووووج ناامیدی این پستتو خوندم و چقدر دلم اروم شد....
راست میگی...ماها که بارها معجزه رو به چشم و تو زندگیمون دیدیم چرا بازم هر ارزویی رو محال میدونیم؟؟
کاش خدا باور قلبی و یه توکل درست حسابی به هممون بده
پاسخ:
عزیزدلین
خدا رو شکر. الهی خدا معجزه اش رو بهت نشون بده بازم تا با دل آروم زندگی کنی
امتیاز: 0 0
سلام
در پس هر سختی اسانی است خداوند خودش فرموده....درسته که سخته ولی پراز امید بودن بهتر از ناامیدی است....ما همیشه با یه رشته نورانی به خدا وصلیم....خودش یاور همه ی ماست
پاسخ:
انشالله همیشه این رابطه خوبمون رو بتونیم حفظ کنیم
امتیاز: 0 0
منم یه طومار نوشته بودم نیمده:/ چه قدم واسه خودم افاضه فضل کرده بودم :))
پاسخ:
فک میکنم تایید نشده هنوز چون من از بالا میرم پایین
امتیاز: 0 0
چقدر این حالت امید بیشتر بهت میاد عزیزم. خدا معجزشو بهت یادآوری کرد و من برات خیلی خوشحالم.
پاسخ:
فدای تو برم
مرسی که بهم توجه دارین
امتیاز: 0 0
سلام عزیزم
اول بگم که بیرانوند قبل از این جام جهانی بازیکن محبوب من بود,از همون موقعی که تو نود یا ماه عسل؟؟!در مورد زندگیش گفته بود,راستش همون موقعشم درس بزرگی بهم داد,اینکه کسی از یه خانواده ی فقیر بیاد و دروازه بان یکی از بهترین و محبوترین تیم های کشورش بشه.واسه درس و امید گرفتن کافیه...دیگه چه برسه به تیم ملی و جام جهانی.... از طرف دیگه ام نسبت بهش خونم جوش میاد,میدونی که یجورایی,هم ولایتیمه

و در مورد حرفهات:
دقیقااا،بیرانوند و زندگی گذشته  اش و اتفاق های دیشب تو فوتبال, در واقع درس و نشونه خدا واسه کل ملت ایران بود.ملتی که اینروزها هممون ناامید و مایوس و دلسردیم.
پریشب(شب قبل فوتبال) موقع خواب,ملتمسانه از خدای خودم خواستم که یه نشونه بهم بده که بازم امیدوار بشم.... و امروز از صبح ذهنم درگیر بود که نکنه فوتبال دیشب و اتفاق پنالتی رونالدو و بیرانوند و ..  نشونه ی خداست؟؟!!!!(چون تا دیشب نمبدونستم که بیرانوند واسه کیریس کری خونده )
اومدم پست تورو خوندم,دیدم آررره این همون نشونه است که از خدا خواسته بودم.اما این فقط یه نشونه برای من نبود,بلکه برای همه ی مردم ایران بود.
در ضمن,هرچی فکر میکنم میبینم اوضاع الان همچینم بد نیستاااا, نشون از روزهای خوب آیندست...میدونم که این اتحاد ملت,کار دست دولت میده و مردم به خواستشون میرسن.پس باید خوشحال باشیم از این اتفاقها.و روند زندگیمون رو از سر بگیریم.
پاسخ:
مرسی بابت حرفات
همولایتیت رو قربون
امیدوارم خدا بهترینها رو پیش بیاره واست
امتیاز: 0 0
ااااا چرااا کامنت من ناقص اومممده,بابا کلی حرف زده بودماااا.فکر کنم تو نوت گوشی دارم.برم کپیش کنم

اگر فکر کردی من انقدر مفید و مختصر کامنت میذارم سخت در اشتباهی
پاسخ:
دورت بگردم. تو زیاد بنویسی من حال میکنم
امتیاز: 0 0
چقد خوب به همه مون روحیه دادی
راس میگی اگه بخواییم میشه
پاسخ:
عزیزدلمی
فقط باید بخوایم
امتیاز: 0 0
سلام, من هم امید دارم همه چیز انشالله درست میشه و همه به ارامش میرسیم, انشالله اقا خودش باید نظر کن و لطف خداوند شامل همه ملت بشه, و واقعا مردم خودشون باید از خودشون شروع کنند.
پاسخ:
الهی آمین
همه مون دست به دست بدیم کشور رو بسازیم
امتیاز: 0 0
آبانه عزیز.نا امیدی واقعا آدمو از پا درمیاره.برادرم یه جوون بیست ساله تو یافت آباد مغازه تخت کودک داره چندماهه هیچ فروشی ندارن
دیروز تو خیابونشون اعتراض کردن ریختن همه رو گرفتن بردن اوین
بخدا مامان بابام ده سال پیر شدن داغون شدیم دستمونم به جایی بند نیست.خدا فقط میتونه کمکمون کنه
پاسخ:
ای بابااا. حق مردم رو نمیدن تازه زندانیشون میکنن؟ رو دارن بخدا
امتیاز: 0 0
عزییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییزم
پاسخ:
عزیزمی
امتیاز: 0 0
چقدر قشنگ نوشتی واقعا درست میگی چیزی حسرتشو داری یه روزی میرسی بهش میگن آرزوهاتو بنویس هرچقدر بنظر خودت بزرگ و دست نیافتنیه ولی برای خدا کاری نداره ناشکری نمیکنم به خیلیاش رسیدم ولی بعضیاش من نظرم اینه تا تلاش نکنی نمیرسی باید همت و تلاش خودتم باشه بازم ممنون از بچه ها عالی بازی کردن والا من باور نداشتم بازی قشنگی بود
پاسخ:
کاملا درست میگی. بدون تلاش یه سری چیزا محاله
عااالی بود
امتیاز: 0 0
چه پست پرانرژی ای. خدا رو شکر که داری به این باور می رسی و این پست رو گذاشتی. احتیاج داشتم به همچین چیزی...
انشالله همیشه دلت شاد باشه و به هر چی آرزو می کنی برسی
پاسخ:
عزیزدلمی
انشالله خدا بهترینها رو واست پیش بیاره
ای جان دلم با این پستت که شبیه خودته نه پست قبلی که یک آبانه غریبه بود.
پاسخ:
ای جااانم
امتیاز: 0 0
دم همشون گرم. دم شمام گرم. به امید رسیدن به روزای خوب و پر از آرامش برای مردم عزیزمون و مملکتمون هر چه سریعتر
عجب پستی بود این پست دوپینگ کردم خدا حفظتون کنه خانم ترین و قوی ترین و باهوش ترین آبانه دنیا
پاسخ:
دم همه گرم
انشالله
عزیزدلین. مرسی که همراهین
امتیاز: 0 0
سلام عزیزم
اول بگم که بیرانوند قبل از این جام جهانی بازیکن محبوب من بود,از همون موقعی که تو نود یا ماه عسل؟؟!!
پاسخ:
سلام جیگرطلا
ماه عسل . فک کنم سال ۹۳
امتیاز: 0 0
سلام عزیزم واقعا همینه به هرچی فکر کنی همون نصیبت میشه خیلی دیشب خوشحال شدم کلی کیف کردم از تلاششون ایشالا که خدا پشت وپناهشون باشه ،ایشالا که روزهای خوبم برامون بیاد وبه همه آرزو های قشنگمون برسیم بهترین هارو برات آرزو دارم شادوخرم باشی
پاسخ:
دقیقا
انشالله
امیدوارم خبرای خوب ازت بشنوم
امتیاز: 0 0
دلم میخواد یک دل سیر گریه کنم تلاششون بینظیر بود
مثل کوهی استوارند در دلها
ابانه دلم میخواد خدا رو جیغ بزنم
شاید صعود مرحمی بر دلم غم زده مردم می شد
پاسخ:
ای جااانم
جای ما مرحله بعد خالیه. خیلی حیف شد
امتیاز: 0 0
خداروشکرررررررر
پاسخ:
شکررر
امتیاز: 0 0
افرین ابانه جان. حالا شدی ابانه عاقل و همیشگی خودمون. راستش می خواستم پست قبل کامنت بذارم و بگم بهتر نیست که اینقدر از اوضاع بدی که مقصر اصلی نیمی از اون و شاید هم بیشتر حتی خودمون هستیم نگیم، اینقدر ناامید نباشیم، اینقدر جوری غصه نخوریم و حرف نزنیم که هممون شب و روزمون بشه فکر و استرس اینکه چرا فلان روز که پول دستم بود طلا نخریدم، وای چرا سکه نخریدم، ارز نخریدم، الان شما هرکسی رو ببینی غصه و دردش از مشکلات نیست از اینه که چرا من بارم رو نبستم؟ چرا من طلا و سکه و ارز نخریدم؟ چرا من مهاجرت نکردم؟ واقعا این ها مشکل رو حل میکنه؟ میدونی چرا تو پست قبل هیچی نگفتم چون دیدم همه ناامید و غصه دارن گفتم خلافش حرف بزنم حتما همه میگن نه بابا تو حتما نفست از جای گرم بلند میشه و کلی طلا و ارز خریدی و داری مهاجرت میکنی و اینا.... اما ابانه جان منم غصه دارم و نگران فرزندم و پدر و مادر پا به سن گذاشته و خرج سنگین خونشون هستم اما بعد از کلی استرس که به خودم وارد میکردم دیدم راهش این نیست اینکه تلفن بردارم به مامانم بگم وای وای وای ال شده و بل و اون بنده خدا غصه بخوره و احساس فقر و بدبختی کنه یا هی به همسرم بگم وای وای اونم احساس ناتوانی کنه که وای چرا زنم اینقدر احساس فقر داره؟
.دیدم راهش این نیست، اکثریت همه مثل همیم، به خودم که داشتم هی حساب کتاب میکردم که اگر فلان روز سکه خریده بودم الان فلان شده بود و حرص می خوردم گفتم بسه، یه جوری رفتار میکنی انگار همه خریدن و فقط تو موندی و حل کردم قضیه رو. ابانه جان گل گفتی باید از خودمون شروع کنیم و بهتر بشیم، والا بیشتر از این دولتمردان ما مردم خودمون داریم خون هم رو میمکیم و فشار بهم میاریم، مثلا من پزشک برای اینکه ارز برای بچم بفرستم پول بیشتری از مریض میخوام، من که خونه اجاره میدم میتونم دوتومن اجاره بگیرم اما فشار میارم که سه تومن، من میوه فروش میتونم بیست درصد سود راضی باشم اما چهل درصد هم قانعم نمیکنه و الی اخر. ما مردمی هستیم که به هم ظلم میکنیم و تهش هم میگیم به من چه تقصیر دولته. ببخشید حرفام طولانی شد و اینکه یا همه از این بحران با هم به سلامت عبور می کنیم یا همه با هم جوری سرمون میاد که در تاریخ جاودانه میشیم خخخخ.
پاسخ:
تک تک جملاتت درسته. مرسی که نوشتی و امیدوارم بچه ها بخونن و مثل من لذت ببرن
امتیاز: 0 0
آفرین دختر
هممممممیییییییینه
حالا شدی آبانه ی خودمون
پاسخ:
جوووونم. عزیزمی
آفرین آبانه جون... موفق باشی...
پاسخ:
فدای شما برم
امتیاز: 0 0
هله نومید مباش چو تورا یار براند
که نه فردات بخواند در اگر بر تو ببندد
برو و صبر کن آنجا که پس از صبر تو را
او به سر سور نشاند و اگر بر تو ببندد
همه ره ها و گذر ها ،ره دیگر بگشاید
که کس آن را نداند، ره دیگر بگشاید...
پاسخ:
خیلییی ممنونم
امتیاز: 0 0
آرزوهاتو یه جا یادداشت کن و یکی یکی از خدا بخواه ، خدا یادش نمیره ولی تو یادت میره که چیزی که امروز داری ، دیروز آرزوش کردی ...
پاسخ:
دقیقا همینطوره
امتیاز: 0 0
گوش های خدا پر از آرزوهاست و دست هایش پر از معجزه
آرزو کن ...
شاید کوچکترین معجزه خدا بزرگترین آرزوی تو باشد ...
پاسخ:
ممنونم
امتیاز: 0 0
دوستت دارم آبانه. منم با تو بالن آرزوهام رو میفرستم اون بالای بالای بالا
پاسخ:
عزیزدلمی
امیدوارم بیای واسم بگی که خیلی زود به ارزوهات رسیدی
امتیاز: 0 0
سلام.گل گفتی ابانه جون خودمون مقصریم مگه غیر اینه که اون کسی که گفته اوضاع خوبه یا مردم مقاومت کنن رو ماها انتخاب کردیم و به مجلس فرستادیم خودمون کسی رو انتخاب کردیم برادرش بزرگ ترین خاعنه.چه خوشحالیا چه شعارا ولی کو نتیجش؟حرصم میگیره یه عده فک میکردن دیگه اوضاع عالی میشه ولی.‌‌.‌...
ما داریم نتیجه انتخاب های خودمون رو دریافت میکنیم نه تنها تو این برهه از زمان همیشه.فرهنگ و هوشیاری ما میتونست خیلی از این مسایل و کمرنگ کنه.
دوستان مادرای خوبی باشین همیشه فک میکنم این اختلاسگرا چه مادرایی داشتن که جوری تربت شدن که حق این همه آدم و میخورن و عین خیالشون نیس......
پیش به سوی یه آینده خوب
پاسخ:
متاسفانه انقد گزینه ها رو محدود میکنن تا چیزی که خودشون میخوان از صندوق در بیاد. هیچ تنوع انتخابی نداریم. یکیشون یه پله بهتر یکی یه پله بدتر
بله. لقمه‌حلال و تربیت درست بسیار موثره. همه چیز از خانواده شروع میشه
امتیاز: 0 0
بسیار عالی.
میبینی، آدم خیلی وقت ها پیش داوری می کنه بعدا پشمون میشه.
کاش یه روزی برسه که مردم ما بتونه با عقل تصمیم بگیرن و عمل کنن. بدون تعصب، بدون حساسیت های مسخره.
پاسخ:
دقیقا
آمین
امتیاز: 0 0
سلام و به به به این همه انرژی مثبت و انگیزه. من بغض کردم با خوندن پستت عزیزم.قطعا همینه که خدا همیشه حواسش بهمون هست.......پس توکلت علی الله
پاسخ:
عزیزدلین
توکلت علی الله
امتیاز: 0 0
سلام آبانه جون. فک کردم چندوقت مسافرت بودی چیزی ننوشتی. اومدم دیدم چندتا پست هس سورپرایزشدم. کیف کردم. منم میدونم یه روز خوب میاد بالاخره میاد. امید به اومدنش دارم. ولی یه وقتایی واقعا خسته میشم از این امیدواری.صبرم تموم میشه. مث استرس وهیجان این میمونه که قراره یه اتفاق خوب بیفته یه چیزی که دوس داری ولی زمان دیرمیگذره.هرچی میخوابی بیدارمیشی به اون روز مورد نظر نرسیدی.. معجزه اتفاق میفته میدونم..
پاسخ:
ای جااانم. نوش جون
تنها کاری که ازمون برمیاد تلاش زیاد و امید داشتنه. انشالله همه چی درست بشه
امتیاز: 0 0
عکس این جمله ت "جای امید رسیدن به بهترینها ترس از دست دادن حداقلها دلم رو گرفته." رو ماه هاست دارم زندگی میکنم من از جایی کندم که حداقل های مطلوبی داشتم و دقیقا بخاطر ترس از دست دادنشون اسیر شده بودم. درست یه زندگی نباتی!
مدتیه که تغییر وضعیت دادم و با اینکه تو این وضعیت مملکت اصلا جای پام سفت نیست ولی به امید بهتر شدن جانانه وایسادم و بسیاااار هم راضی و خرسندم
کارت درسته آبانه جانم
پاسخ:
ای جانم
امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشی. اون بالا بالاها ببینمت
امتیاز: 0 0
مقصر ماییم که حق همو میخوریم، به پایینی زور میگیم، چاپلوس بالایی میکنیم، حرمت نگه نمیداریم، خودخواه شدیم و در اخر مقصر شاید همین ماهایی هستیم که رفتیم و نموندیم و اونایی که روندنمون... ای خدا به بزرگیت به حال و روز مردم ما برس و نذار بی ابرو بشن جلوی خانواده و همسایه.
آبانه ی خوشگلم، من معجزه دیدم، وقتی که فکر میکردم ته درس خوندنم هیچی نیست به هزارتا دلیل ویزا و اینا و با اپلای واسه چند تا کار حتی یه نفرم بهم زنگ نزد. ازجایی که هیچ وقت براش درخواست ندادم، اتفاقی تو یه شهر دیگه مسیول شرکتشون رو دیدم و دو روزه بهم افر دادن. من معجزه وقتی دیدم که دشمنم ندونسته سبب خیر شد و کمک هزینه تحصیلی نتیجش شد واسم. وقتی دیدم که تو ماشین چپ کرده سر و ته شده بودم و ازون اهن چیزی باقی نموند اما من جز اثرات روحی، اسیب جسمی بهم وارد نشد. وقتی که میشنیدم ادم ها دورم میگن این یه معجزه بود که تو زنده ای. من اما بازم معجزه میخوام. اینبار واسه خودم نه واسه خانوادم که اونجان، واسه دوستام، هموطنام. واسه کشورم مرددممم.من هنوزم از خدا معجزه میخوام که به چشمای خیس ما، به شکم گرسنه بجه ها، به چشم انتطاری مادر ها، و به دل شکسته ی عاشق های اونجا رحم کنه و اوضاعمون رو محول الحلول والاحوال گونه کنه.
پاسخ:
الهی شکر که خدا سفت بغلت کرده. از اینکه نموندی ناراحت نباش. کسی ناراحت باشه که پولای ایران رو میبره بانکهای خارج سپرده میکنه یا برج روی برج میسازه.
امیدوارم روز به روز موفقتر باشی و خبرهای خوب از اینجا بهت برسه تا درد دوری از کشوت کمتر بشه
امتیاز: 0 0
البته تیم ما اصولا گل مفت کم میخوره درود داشت بیرانوند و البته همه ی بچه های تیم !

تو پست قبل کامنت نذاشتم چون تو یه وضع روحی مبهمم نه ناامیدم نه امیدوارم پس شاید بهتر باشه سکوت کنم !
ولی دعا می کنم ان شالله که اثر داشته باشه و خدا نگاهمون کنه ازون نگاه های دلبر
پاسخ:
خخخخ. باااوشه شما خوبین
عزیزمی. امیدوارم گوله انرژی باشی عزیزم
دعا اثر داره. حتما اثر داره
پاسخ:
بووووس
امتیاز: 0 0
نظرات شما
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل : (پنهان می ماند)
وب/وبلاگ :